O mnie

avatar

Cześć!

Kim jestem?

Jestem Ola, jestem lekarką i psychodietetykiem. Zajmuję się medycyną stylu życia, a szczególnie hipercholersterolemią. Pracuję także w przychodni akademickiej. Interesuje mnie wpływ stylu życia, naszych codziennych wyborów i zachowań na zdrowie i chorobę. W social mediach promuję zdrowe nawyki, profilaktykę i edukuję o zdrowiu. Moim celem jest tworzenie takich treści, które odbiorca może wprowadzić w życie od zaraz.

Co robię?

Jako certyfikowany lekarz medycyny stylu życia, zajmuję się głównie tym, co pacjent robi, kiedy nie jest u lekarza. Wierzę, że zdrowie robimy głównie my sami naszym stylem życia i naszymi codziennymi wyborami. W mojej pracy przyglądam się nawykom i zachowaniom, które mają wpływ na zdrowie. Podpowiadam, co warto zmienić, co dodać, a z czego zrezygnować, żeby pacjent poprawił swoje samopoczucie i zrealizował swoje cele. Wszystko to w duchu współpracy i dialogu motywującego.

Moje kwalifikacje

Uwielbiam się uczyć i wciąż się dokształcam 🤓📚

  • Ukończyłam studia na kierunku Lekarskim na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym,
  • Jestem certyfikowanym specjalistą Medycyny Stylu Życia,
  • Ukończyłam studia podymplomowe na kierunku Psychodietetyka,
  • Posiadam certyfikację Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości,
  • Ukończyłam szkolenie w zakresie leczenia uzależnienia od tytoniu, organizowane przez Narodowy Instytut Onkologii.

Prywatnie

Lubię czytać i słuchać reportaży, wegetariańsko gotować, jestem też opiekunką psa i myszy. Dzięki medycynie stylu życia zbiłam wysoki cholesterol, który myślałam, że mam podwyższony genetycznie - true story. 😉